Jak przygotować się do sesji zdjęciowej?

Jak przygotować się do sesji?

Sesja w plenerze czy studiu?

Najlepszym światłem na sesję jest światło naturalne, dlatego polecam sesje w plenerze w miesiącach od kwietnia do października oraz od grudnia do lutego o ile śnieg zechce padać. Sesje w studiu polecam w okresie, kiedy przyroda nie prezentuje się w pięknych kolorach, np. w marcu, listopadzie. Ale oczywiście sesję studyjną można mieć przez cały rok.

Gdzie odbywa się sesja plenerowa?

Sesja plenerowa odbywa się w urokliwych miejscach Warszawy i jej okolicach. Są to miejsca takie jak ogrody botaniczne, arboretum, warszawskie parki, łąki i pola w woj. mazowieckim. Jeśli nie masz pomysłu na sesję, to Ci podpowiem, ale oczywiście jestem również otwarta na Twoje pomysły i po prostu mi o nich powiedz.

Jak umówić się ze mną na sesję?

1. Zastanów się nad rodzajem, miejscem i terminem sesji.
2. Zapoznaj się z moimi zdjęciami w portfolio, żebyś poznała/poznał mój styl, wiedziała/wiedział, jakie robię zdjęcia i jakich zdjęć możesz się spodziewać po naszej sesji.
3. Zadzwoń do mnie albo napisz w celu umówienia się na termin. W ciągu 5 dni wyślę Ci e-maila ze szczegółami sesji i umową do podpisania oraz informacją płatności.
4. Jeżeli masz jakieś pytania nt. sesji, czegoś nie jesteś pewna/pewny, albo masz swój własny pomysł na sesję, to powiedz mi o tym. Powiedz mi, co lubisz i czego nie lubisz. Chcę, żeby zdjęcia były dokładnie takie jak chcesz. W każdej chwili możesz do mnie zadzwonić.

W co się ubrać na sesję?

Zastanów się:
• w jakim stylu chcesz być sfotografowana/y.
Czy to ma być styl romantyczny, stylizowany, codzienny, sportowy, a może nawiązujący do jakiejś bajki, filmu, pory roku, uroczystości? Potem dobierz do tego ubranie, aby było w harmonii z Tobą, wygodne i w jednej tonacji kolorystycznej.
• gdzie chcesz mieć sesję.
Czy sesja ma być w plenerze czy w studiu? Jeśli w plenerze, to czy to ma być park, ogród botaniczny, las a może pole lawendy lub słoneczników.

Ubranie
Powinno być maksymalnie w trzech pasujących do siebie kolorach współgrających ze scenerią i tematem sesji.
Unikaj:
• wzorów, kontrastów i jaskrawych kolorów, ponieważ odwrócą od Ciebie uwagę. Mile są widziane kolory pastelowe.
• ubrania, które Cię krępuje albo nie pasuje do Twojej osobowości.
Jeśli w sesji uczestniczy kilka osób, ich stroje powinny ze sobą współgrać, czyli być w tych samych kolorach i w tej samej stylizacji.

Włosy
Uczesz się tak jak lubisz i chcesz, ale pamiętaj o podcięciu grzywki (za długa grzywka zasłoni Twoje oczy). Nie zapomnij wziąć na sesję grzebienia/szczotki, lusterka, gumki, spinek i wszystkiego, co może pomóc utrzymać Ci włosy w porządku. Nie chcemy, żeby włosy zasłoniły Twoją twarz.

Makijaż
Ten punkt dotyczy w zasadzie tylko fotografii kobiet.
Warto go wykonać przed sesją korzystając z usług profesjonalnej wizażystki. Profesjonalny makijaż znacząco ma wpływ na jakość ujęć i Photoshop go nie zastąpi. Zdjęcia będą oczywiście poprawiane w Photoshopie w celu usunięcia niedoskonałości skóry, ale zachowując przy tym naturalność.

Dodatki
Wszelkie dodatki stylizacyjne są bardzo mile widziane gdyż czynią zdjęcia ciekawszymi i dodają nastrój. Mogą to być wszelkie nakrycia głowy takie jak np.: kapelusze, czapki, berety, kaszkiety, dodatki do włosów: spinki, wianki, opaski, itp., zabawki, mogą to też być Twoje ulubione rzeczy związane na przykład z Twoim hobby czy pasją, np. instrument, na którym grasz, paleta z farbami, jeśli malujesz, aparat fotograficzny, jeśli fotografujesz, rower.
Ja oczywiście mam różne akcesoria fotograficzne do stylizacji zdjęć, które przynoszę ze sobą na sesje i na pewno coś się dla Ciebie znajdzie.

Co ze sobą przynieść na sesję?

Koniecznie NIE zapomnij przynieść ze sobą:
• swoich kosmetyków,
• grzebienia, lusterka, spinek, gumek do włosów,
• nakrycia głowy (np. kapelusz, wianek, opaska, itp.),
• ubrania na zmianę, jeśli chcesz mieć zdjęcia w różnych stylizacjach,
• dzieci: 1-2 ulubione zabawki dzieci (to pomaga utrzymać ich zaangażowanie i uwydatnić osobowość na zdjęciach),
• weź ze sobą to, z czym chcesz być na zdjęciach i co Ci podpowiada wyobraźnia. To może być na przykład przedmiot związany z Twoim hobby, to może być Twoje ukochane zwierzątko, etc.

Co zrobić kiedy umówiłaś/eś się na sesję i nie możesz przyjść?

Jeśli zaistnieją okoliczności, których nie da się uniknąć, cieszę się, że możemy zmienić termin z minimum 48-godzinnym wyprzedzeniem. Przedstawię Ci alternatywne terminy sesji, abyś mogła/mógł wybrać dogodną datę i godzinę.

A co jeśli pogoda nieoczekiwanie się zepsuje?

Pogodę sprawdzam codziennie. Tylko deszcz może nas powstrzymać od robienia zdjęć, więc jeżeli okaże się, że dzień sesji będzie dniem deszczowym, zaproponuję Ci innym termin.
Problemem jest tylko nagła zmiana pogody i o ile nie pojawi się deszcz lub ostrzeżenie pogodowe będziemy kontynuować sesję.

Co otrzymasz z sesji?

1. W ciągu tygodnia otrzymasz ode mnie zdjęcia wstępnie przejrzane i przygotowane. Wybierzesz sobie te, które chcesz otrzymać z sesji, po końcowej obróbce.

2. Nad wybranymi przez Ciebie zdjęciami będę pracować. W ciągu 3 tygodni od momentu, kiedy mi powiesz, które zdjęcia wybrałaś/eś, otrzymasz ode mnie odbitki w formacie 15x21.

3. Ponadto, otrzymasz swoje zdjęcia w wersji elektronicznej, w małej i dużej rozdzielczości. Zdjęcia dostaniesz ode mnie na płycie CD lub/i poprzez link do strony, na której zdjęcia będą się znajdować.

Śledź mnie na Instagramie

@ lawendowafotografia

It seems that you haven't connected with your Instagram account

Close
m

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Fusce neque purus, eleifend vel sollicitudin ut.

Instagram

@ My_wedding_day

Follow Us

Solene@qodeinteractive.com